Opis
Liczba całkowita 4 bajty (32 bity)
Składnia
INTEGER
albo
INT
Odpowiadający typ Java
java.lang.Integer
Odpowiadający typ JDBC
java.sql.Types.INTEGER

Zakres
min max
java.lang.Integer.MIN_VALUE=
-2 147 483 648
java.lang.Integer.MAX_VALUE=
+2 147 483 647
Przykład
package aderby.sqls;

import aderby.DerbyUtil;

import java.sql.*;

public class R045 {
    private static final String baza = "C:/Przyklady/r045";
    private static final String createTable = "CREATE TABLE kraje(\n" +
            "            id INTEGER NOT NULL PRIMARY KEY GENERATED ALWAYS AS IDENTITY(\n" +
            "                START WITH 1, INCREMENT BY 1),\n" +
            "            nazwa VARCHAR(50),    \n" +
            "            liczba_mieszkancow INTEGER)";
    private static final String createIndex1 = "CREATE INDEX i_nazwa ON kraje (nazwa ASC)";
    private static final String createIndex2 = "CREATE INDEX i_liczba_mieszkancow ON kraje (liczba_mieszkancow DESC)";
    private static final String data1 = "INSERT INTO kraje VALUES(DEFAULT, 'Polska', 38557984)";
    private static final String data2 = "INSERT INTO kraje VALUES(DEFAULT, 'Makau', 545674)";
    private static final String data3 = "INSERT INTO kraje VALUES(DEFAULT, 'Monako', 32130)";
    private static final String data4 = "INSERT INTO kraje VALUES(DEFAULT, 'Singapur', 4608595)";
    private static final String data5 = "INSERT INTO kraje VALUES(DEFAULT, 'Bangladesz', 138448210)";
    private static final String data6 = "INSERT INTO kraje VALUES(DEFAULT, 'Japonia', 127214499)";
    private static final String data7 = "INSERT INTO kraje VALUES(DEFAULT, 'Wietnam', 81624716)";
    private static final String data8 = "INSERT INTO kraje VALUES(DEFAULT, 'Wielka Brytania', 60094648)";

    public static void main(String[] args) {
        DerbyUtil.startDerbyEngine(DerbyUtil.embdriver);
        Connection con = DerbyUtil.connectEmbeddedDB(baza, ";create=true");
        Statement stat = null;
        try {
            stat = con.createStatement();
            stat.addBatch(createTable);
            stat.addBatch(createIndex1);
            stat.addBatch(createIndex2);
            stat.addBatch(data1);
            stat.addBatch(data2);
            stat.addBatch(data3);
            stat.addBatch(data4);
            stat.addBatch(data5);
            stat.addBatch(data6);
            stat.addBatch(data7);
            stat.addBatch(data8);
            stat.executeBatch();
        } catch (SQLException e1) {
            e1.printStackTrace();
        }
        ResultSet rs = null;
        try {
            rs = stat.executeQuery(
                    "SELECT * FROM kraje ORDER BY liczba_mieszkancow");
            while (rs.next()) {
                System.out.println(rs.getString("nazwa") + " "
                        + rs.getInt("liczba_mieszkancow"));
            }
        } catch (SQLException e) {
            e.printStackTrace();
        }
        DerbyUtil.close(rs);
        DerbyUtil.close(stat);
        DerbyUtil.close(con);
        DerbyUtil.shutdownEmbeddedDB(baza);
        DerbyUtil.shutdownDerbyEngine();
    }
}

Po uruchomieniu klasy na konsoli zobaczymy:

Monako 32130
Makau 545674
Singapur 4608595
Polska 38557984
Wielka Brytania 60094648
Wietnam 81624716
Japonia 127214499
Bangladesz 138448210

Pliki do ściągniecia

Skrypt R045.zip
Aktualny (tworzony narastająco) plik module-info.java
Aktualny (tworzony narastająco) plik DerbyUtil.java
Pliki tworzone narastająco zastępują poprzednie pliki o tej samej nazwie i działają dla wszystkich wcześniej opublikowanych przykładów we wszystkich wpisach w projekcie. W przypadku pliku module-info.java może być potrzebne skreślenie niepotrzebnych wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *